Fragtfri bestilling over 1.000 kr. Vi fortolder!
Produktinfo
Tip din ven
Anmeldelser

Produkt information

Hærderstørrelse 7,6L
Forbedret hærdning
Øget kapacitet
Wash & Cure 3 Plus fra Anycubic er den perfekte 2-i-1-løsning til efterbehandling af dine printede resinmodeller. Den kraftfulde enhed med en rengøringskapacitet på 7,6 liter er et ideelt tilbehør til LCD 3D-printere med en størrelse på 10,6 tommer eller mindre.
PS! Produktteksten er maskineoversat fra norsk.

PS! Produktet kan afvige fra videoen.Læs mereKlippet er tilføjet som relevant information til produktet, men er ikke nødvendigvis identisk. Indholdet i en produktvideo, testvideo eller anmeldelse kan afvige fra det produkt, der sælges. Dette kan gælde farver, specifikationer, versionsforskelle, regionale forskelle mv. Det er produktets navn, beskrivelse og billeder, du skal forholde dig til ved køb af varen.

OK
Anycubic Wash Cure 3 Plus

Større kapacitet

Sammenlignet med Anycubic Wash & Cure Plus er vaskevolumenet i vaskekurven øget med cirka 13,4 % til 7,6 liter, og vaskespandens samlede volumen er 12 liter. Dette er egnet til lyshærdende 3D-printere op til 10,6 tommer.

Samtidig er hærdningsstørrelsen steget med 42 %, op til f220 × 260 mm, hvilket gør det muligt at håndtere større og flere modeller i én færdigbehandlingsrunde.
Anycubic Wash Cure 3 Plus


Fuld dækningshærdning og forbedret detaljehærdning

Det innovative Flexicure svanehalslys øger energiværdien med 30.000 µW/cm²* i et strålingsområde på 1-3 cm. Dette forbedrer hærdningen af detaljer som f.eks. toppen af modellen eller nederdelen af figurer.

Anycubic Wash & Cure 3 Plus har en helt ny placering af LED-lysperler kombineret med en linsebaseret lyskilde. Sammenlignet med den tidligere generation af Anycubic Wash & Cure Plus giver dette en forbedring på 20 % i hærdningsensartetheden*. Resultatet er en mere grundig og ensartet hærdning af modellen, hvilket resulterer i bedre kvalitet og konsistens.
Anycubic Wash Cure 3 Plus


Tolagsdesign - sparer IPA

Den todelte vaskekurv af PP-materiale understøtter vask direkte med platformen. Den har to justerbare højder (150 mm og 250 mm) og er egnet til byggeplatforme fra 15,6 til 25,6 tommer, hvilket giver bedre udnyttelse af alkoholen.

En ny hærdningsplatform med to lag øger antallet af modeller, der kan hærdes pr. cyklus, hvilket forbedrer hærdningseffektiviteten betydeligt.
Anycubic Wash Cure 3 Plus


Nem at bruge - støjsvag og effektiv

Vaske- og hærdningstilstande vælges nemt med et tryk på en knap. Den forbedrede svanehals-lyshærdningstilstand kan også tændes og slukkes med et tryk på en knap. Vaske- og hærdningstider kan justeres fra 1 til 30 minutter.

Takket være et mere lukket design og softwareoptimering reduceres støjen under vask og hærdning, hvilket giver et mere støjsvagt og behageligt arbejdsmiljø.
Anycubic Wash Cure 3 Plus
Anycubic Wash Cure 3 Plus
Flere så også med



Vind ønskeliste
Gavetips 0-500
Gavetips 500-1000
Gavetips 1000-2000
Gavetips 2000-5000
Gavetips 5000+
Julekalender
Gavekort