Produkt information
10W
USB-C
Gens ace iMars S10 er en minimalistisk og meget kompakt oplader (kun 23 g) designet til 2-3S LiPo-batterier til blandt andet airsoft og RC-hobby. Med en opladningseffekt på 10 W (0,8 A) via USB-C identificerer den automatisk G-Tech smart-batterier og tilpasser opladningsprotokollen derefter. Understøtter også almindelige LiPo-batterier, har indbygget beskyttelse mod forkert spænding og omvendt tilslutning - alt hvad du behøver for pålidelig opladningskapacitet på farten i en kompakt form. Opladningen sker via balanceringsporten.
Anbefalet tilbehør
NYHED!
GRATIS FRAGT*
* Dette produkt kvalificerer til gratis forsendelse. Andre varer i samme ordre vil så også modtage gratis fragt.
Undtagelser er varer med deres egne specifikke forsendelseskriterier.
kr 86,-
0| 0,-
Uden din rabat kr 86,-
3|457|523
NYHED!
GRATIS FRAGT*
* Dette produkt kvalificerer til gratis forsendelse. Andre varer i samme ordre vil så også modtage gratis fragt.
Undtagelser er varer med deres egne specifikke forsendelseskriterier.
kr 99,-
0| 0,-
Uden din rabat kr 99,-
3|162|523
PS! Produktet kan afvige fra videoen.
Læs mereKlippet er tilføjet som relevant information til produktet, men er ikke nødvendigvis identisk. Indholdet i en produktvideo, testvideo eller anmeldelse kan afvige fra det produkt, der sælges. Dette kan gælde farver, specifikationer, versionsforskelle, regionale forskelle mv. Det er produktets navn, beskrivelse og billeder, du skal forholde dig til ved køb af varen.
OK
PS! Produktteksten er maskineoversat fra norsk.
Specifikationer:
| Vægt | 23 Gram |
| Indgangsspænding | 5V |
| Produktion | 5-13V |
| Størrelse | 51X51x14mm |
| Antal celler LiPo | 2-3S |
| Opladningseffekt | 0,8A |
| Maksimal opladningseffekt | 10W |
| Balanceringsspænding | 80MA |
Dele
Find nemt delene
Dette produkt har PartFinder
Partfinder er designet til at gøre det så nemt som muligt at finde den rigtige del til produktet ved hjælp af eksploderede billeder og/eller styklister.
Åbn PartFinder
c-p69172
Dele du savner? Klik her!