Fragtfri bestilling over 1.000 kr. Vi fortolder!
HjemDroner til FPVRace dronerFPV Racers Færdigbygget
Udskriv produktark

Happymodel Moblite7 HDZERO V3 1S Whoop ELRS

Overvåg varen
Happymodel Moblite7 HDZERO V3 1S Whoop ELRS
Få besked, når varen er tilgængelig
Tilmeld dig og modtag en e-mail, når varen er på lager. Beskeden er kun en venlig påmindelse og giver ingen forpligtelse til at købe.
Din email adresse Med besked

Giv mig besked
Produktinfo
Anbefalet tilbehør
Tip din ven
Anmeldelser

Produkt information

75 mm Hov
HDZero
1 er let
ELRS V3.0
Happymodel Whoop Moblite7 med HDZero Nano Lite kamera og Whoop Lite VTX og Uart ELRS V3.0 modtager. Leveres BNF og lavet til 1S batterier.

Anbefalet tilbehør

PS! Produktet kan afvige fra videoen.Læs mereKlippet er tilføjet som relevant information til produktet, men er ikke nødvendigvis identisk. Indholdet i en produktvideo, testvideo eller anmeldelse kan afvige fra det produkt, der sælges. Dette kan gælde farver, specifikationer, versionsforskelle, regionale forskelle mv. Det er produktets navn, beskrivelse og billeder, du skal forholde dig til ved køb af varen.

OK
PS! Produktteksten er maskineoversat fra norsk.

Moblite7 HD er en 75 mm whoop, der vejer 31,5 gram. Leveres med børsteløs motoropsætning og denne version har HDZero videoprotokollen, hvilket betyder at du skal have briller, der kan modtage HDZero signaler for at se videofeedet. Quad'en bruger 1s lipo-batterier, og du har også brug for en kompatibel radio. Batterier medfølger ikke og det samme gælder for brillerne. Denne version kommer med A30 stik som også er kompatibel med BT2.0, batterier medfølger ikke.
Happymodel Moblite7 HDZERO V3 1S Whoop ELRS


Specifikationer
Batterispænding: 1s LiPo/LiHV
Motorafstand: 75 mm
Mål: 98x98x50mm
Vægt: 31,5 gram
FC: SuperX HD ELRS
VTX; HDZero Whoop Lite
Kamera: HDZero Nano Lite-kamera
Motorer: RS1002 KV20000
Propel: Gemfan 1610-2 1,5mm
Ramme: Mobula7 75mm Frame V3

Anbefalet tilbehør

Radiomaster Zorro Radio ELRS 16ch
3|4|1485
kr 1.270,-
1s 300mAh - 75C - Gens Ace TattuHV BT2.0 5-pakke
3|82|173
kr 187,-
1s 450mAh - 75C - Gens Ace TattuHV BT2.0 5 stk.
3|92|173
kr 229,-

Produktanmeldelser

Batteriledning
Bruger har kun givet karakter
03.07.2025 af Tk
Batteriene er rotert 90 grader på denne dronen i forhold til andre. Det gjør at man ikke får til å plugge inn batterier uten å finne på en løsning som å lage en forlengelseskabel eller tilsvarende. Det var et problem med micro usb kontakten tidligere i forhold til ramma og at batteriet klemmet på den. Ser ut som dette ble løsningen. Burde kommet med lengre batteriledning.
Dette hjalp mig
Viser 1 / 1 kommentarer
Giv din feedback

Flere så også med



Vind ønskeliste
Gavetips 0-500
Gavetips 500-1000
Gavetips 1000-2000
Gavetips 2000-5000
Gavetips 5000+
Julekalender
Gavekort